Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Kompostovatelný obal - vše, co o něm musíte vědět!
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu

Potřebujete poradit?

16.02.2021
Komentáře (0)

Kompostovatelný obal - vše, co o něm musíte vědět!

Ačkoli se slovo kompostovatelný obal stalo v posledních letech řečí města, stále existuje mnoho nejasností mezi kompostovatelným a biologicky rozložitelným obalem.

Začněme shrnutou historií obalů ...

Všichni víme, že znečištění z plastů vždy bylo překážkou při ochraně naší mateřské přírody. Plast přímo poškozuje mnoho environmentálních problémů, jako je znečištěná voda, znečištění ovzduší, znečištění půdy, skládkování plastů, nebezpečná recyklace, znečištěné pláže a další. Abychom chránili matku přírodu, jsou kompostovatelné, biologicky odbouratelné a recyklovatelné některé ze způsobů, jak zabránit znečištění plasty.

Fakt - Věděli jste, že trh s biologicky rozložitelnými obaly se odhaduje s mírou růstu 5,3% do roku 2025? Očekává se, že dosáhne hodnoty 121,38 miliardy USD.

Kompostovatelné obaly jsou skvělou alternativou k plastovým obalům. Není však pravda, že kompostovatelné obaly jsou přímou odpovědí na ochranu životního prostředí.

Zde prozkoumáte některé důležité věci týkající se kompostovatelných obalů, které dokážou, že se jedná o skvělou alternativu plastu a jak přesně vypadá konec jejich životnosti!

Začněme

Co je kompostovatelné balení potravin?

Kompostovatelné obaly na potraviny se likvidují, vyrábějí a rozkládají způsobem, který je ve srovnání s plasty prospěšný pro životní prostředí. Je v zásadě vyroben z rostlinných recyklovatelných materiálů a lze jej znovu přeměnit na půdu, pokud se zbavíte nepřesných podmínek prostředí.

Jednou z nejdůležitějších výhod používání kompostovatelných obalů pro životní prostředí je, že k produkci potřebují méně uhlíku, což pomáhá snižovat množství odpadu zabaleného na skládku a nabízí matce přírodě živiny prodlužující život.

Poznámka: Investice do potravinářských obalů, jako je bagasa z cukrové třtiny, papírové kelímky, dřevěné příbory, list areky a další, jsou skvělou alternativou, jak předvést vašim zákazníkům váš závazek vůči životnímu prostředí.

Některá důležitá fakta o kompostovatelných obalech potravin:

      Kompostovatelný trh roste plnohodnotnou rychlostí

Infrastruktura průmyslového a rezidenčního kompostování rychle roste po celém světě. Mnoho zemí ve skutečnosti poskytuje služby sběru obrubníků a také přijímá tento typ obalových produktů pro skladování potravin a nápojů.

  1.  Kompostovatelný obal je nakonec výsledkem skládky

Místo kompostovacího zařízení může tento typ kompostovatelných obalů skončit na skládkách. Není se však čeho bát. Kompostovatelné obaly jsou vyrobeny z rostlinných vláken, takže do půdy neproniknou žádné chemikálie. Přesto půdě poskytne udržitelné možnosti.

   2. Kompostovatelné a biologicky odbouratelné jsou dvě různé věci

Kompostovatelné a biologicky odbouratelné jsou dva různé pojmy. Biologicky odbouratelné obalové výrobky se nemusí v daném časovém rámci úplně rozložit. Pokud však jde o kompostovatelné balení, v daném časovém rámci se plně rozloží. Rychlost rozkladu zcela závisí na mnoha faktorech, jako jsou podmínky prostředí, kvalita a další.

   3. Mohlo by to být pro vás ideální volba

Kompostovatelné obaly na potraviny mají smysl pro následující aplikace:

    Položky na jedno použití
    Když je přítomno jídlo
    Uzavřená místa
    Obaly na jedno použití
    Městská sbírka curbside

Konečný verdikt

Nyní by pro vás bylo snadné zjistit, jak se kompostovatelné obaly liší od biologicky rozložitelných a jiných alternativ k plastům. Kompostovatelné obaly se však označují jako udržitelná iniciativa pro plastové obaly. S pomocí tohoto článku se dozvíte vše o kompostovatelných obalech.

Ve společnosti Eco Packs skládáme řadu biologicky odbouratelných obalových produktů, které jsou považovány za nejlepší alternativu pro plasty - nebezpečí pro matku přírodu!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Kde nás najdete

Politických vězňů 911/8

110 00 Praha 1

Kontakty
Logo
Indoeuro Trade link s.r.o.
(Po-Pá, 9-18 hod.)
Eco Packs © 2021 - Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz